Parametry
- Hodnocení knihy
- 4.7
Více o knize
Téměř pravdivé vyprávění ze života v biologické laboratoři. Většinou se v učebnicích či odborných článcích setkáváme s jednou tváří vědy – tou technickou, exaktní a neosobní. Věda má však i svou lidskou tvář – patří k ní zákulisí od shánění financí až po komunikaci s laickou veřejností. Autor nás uvádí do obou podob vědeckého světa, té ideální, v níž je touha objevit něco nového, i té „reálné“, v níž jde o to přesvědčit nadřízené a recenzenty, že to, co bylo objeveno, je důležité. Činí tak s talentem zkušeného pedagoga i vlídně ironickým nadhledem příslušníka anglické školy. A kromě toho nás v knize obohatí o mnoho nových poznatků, např. proč má pulec hlavičku a ocásek, v čem jsou si embrya všech živočichů podobná, jak fungují růstové faktory nebo jak (ve skutečnosti) vypadá biochemický experiment, jak to vlastně bylo s nemocí šílených krav, k čemu může být dobré klonování ovcí a proč američtí vědci v sedmdesátých letech dobrovolně pozastavili experimenty s rekombinacemi DNA a co z toho vzešlo.
Skladem máme celkem knihy O vejcích a vědcích. Téměř pravdivé vyprávění ze života v biologické laboratoři (2001).
Nákup knihy
O vejcích a vědcích. Téměř pravdivé vyprávění ze života v biologické laboratoři, Jonathan Michael Wyndham Slack, Fatima Cvrčková
- Jazyk
- Rok vydání
- 2001,
- Stav knihy
- Dobrá
- Cena
- 72 Kč
Doručení
Platební metody
Navrhnout úpravu
- Titul
- O vejcích a vědcích. Téměř pravdivé vyprávění ze života v biologické laboratoři
- Jazyk
- česky
- Vydavatel
- Paseka
- Vydavatel
- 2001
- ISBN10
- 8071854247
- ISBN13
- 9788071854241
- Kolekce
- Fénix
- Hodnocení
- 4,65 z 5
- Anotace
- Téměř pravdivé vyprávění ze života v biologické laboratoři. Většinou se v učebnicích či odborných článcích setkáváme s jednou tváří vědy – tou technickou, exaktní a neosobní. Věda má však i svou lidskou tvář – patří k ní zákulisí od shánění financí až po komunikaci s laickou veřejností. Autor nás uvádí do obou podob vědeckého světa, té ideální, v níž je touha objevit něco nového, i té „reálné“, v níž jde o to přesvědčit nadřízené a recenzenty, že to, co bylo objeveno, je důležité. Činí tak s talentem zkušeného pedagoga i vlídně ironickým nadhledem příslušníka anglické školy. A kromě toho nás v knize obohatí o mnoho nových poznatků, např. proč má pulec hlavičku a ocásek, v čem jsou si embrya všech živočichů podobná, jak fungují růstové faktory nebo jak (ve skutečnosti) vypadá biochemický experiment, jak to vlastně bylo s nemocí šílených krav, k čemu může být dobré klonování ovcí a proč američtí vědci v sedmdesátých letech dobrovolně pozastavili experimenty s rekombinacemi DNA a co z toho vzešlo.