Vše kolem mne jako já žije, cítí… / cesty k regenerativní kultuře
Autoři
Více o knize
Současní přední myslitelé z oblasti ekofilosofie a kultury udržitelnosti – David Abram, Derrick Jensen, Freya Mathews, Andreas Weber a Hildegarda Kurt – uvažují o tom, jak by bylo možné naši současnou postindustriální civilizaci, která nás přivedla na samotný práh enviromentálního rozvratu, ekologicky transformovat. Kladou si otázku, jak se od dominujícího vzorce kontroly a ovládání posunout k modu vzájemnosti a synergie se světem. Respektive jak bychom se jako lidská společnost mohli znovu začlenit do přírody; jakými způsoby bychom naše touhy a přání mohli sjednotit s touhami a potřebami biosféry tak, aby podporovaly její další možnou regeneraci a rozkvět a nikoli její ničení. Všichni se přitom shodují v tom, že nejde jen o „udržení“ reality světa tak, jak ji dnes chápeme. Jde o její radikální znovuoživení, o nové porozumění tomu, co je to život a jakou roli v něm hrajeme. O znovuobjevování subjektivity a poetiky mimolidského světa, jinými slovy – o animistický či panpsychistický obrat v udržitelnosti.
Nákup knihy
Vše kolem mne jako já žije, cítí… / cesty k regenerativní kultuře, David Abram, Jiří Zemánek, Jörg-Andreas Weber, Derrick Jensen, Freya Mathews, Hildegarda Kurt
- Jazyk
- Rok vydání
- 2020
Doručení
Platební metody
2021 2022 2023
Navrhnout úpravu
- Titul
- Vše kolem mne jako já žije, cítí… / cesty k regenerativní kultuře
- Jazyk
- česky
- Autoři
- David Abram, Jiří Zemánek, Jörg-Andreas Weber, Derrick Jensen, Freya Mathews, Hildegarda Kurt
- Vydavatel
- Pilgrim – Potulná univerzita přírody
- Rok vydání
- 2020
- Vazba
- měkká
- ISBN10
- 8090788009
- ISBN13
- 9788090788008
- Kategorie
- Filosofie, Ekologie
- Hodnocení
- 4,5 z 5
- Anotace
- Současní přední myslitelé z oblasti ekofilosofie a kultury udržitelnosti – David Abram, Derrick Jensen, Freya Mathews, Andreas Weber a Hildegarda Kurt – uvažují o tom, jak by bylo možné naši současnou postindustriální civilizaci, která nás přivedla na samotný práh enviromentálního rozvratu, ekologicky transformovat. Kladou si otázku, jak se od dominujícího vzorce kontroly a ovládání posunout k modu vzájemnosti a synergie se světem. Respektive jak bychom se jako lidská společnost mohli znovu začlenit do přírody; jakými způsoby bychom naše touhy a přání mohli sjednotit s touhami a potřebami biosféry tak, aby podporovaly její další možnou regeneraci a rozkvět a nikoli její ničení. Všichni se přitom shodují v tom, že nejde jen o „udržení“ reality světa tak, jak ji dnes chápeme. Jde o její radikální znovuoživení, o nové porozumění tomu, co je to život a jakou roli v něm hrajeme. O znovuobjevování subjektivity a poetiky mimolidského světa, jinými slovy – o animistický či panpsychistický obrat v udržitelnosti.