Česká mince románského období: Nález denárů z 11. a 12. století z Nespek – depot II
Autoři
Parametry
- Počet stran
- 296 stránek
- Čas čtení
- 11 hodin
Více o knize
Publikace velmi detailně popisuje mimořádně bohaté složení nálezu, současně se zabývá mincovnictvím 12. století v širších souvislostech. Při dokumentaci materiálu bylo využito nejmodernějších technologických a metodických postupů, které přinesly řadu překvapivých odhalení. Publikace představuje z tohoto pohledu důležitý milník pro budoucí numismatické bádání v obecnější metodické rovině.Všechny ražby jsou v knize pečlivě roztříděny do skupin dle razidel a velmi kvalitně fotograficky dokumentovány. Celé skupiny mincí, jejichž deskripce se až dosud omezovala na citování jediného typu dle Cachovy typologie, je nyní možno velmi pečlivě třídit do celé řady často velmi překvapivých a obrazově zajímavých variant. Ze složení nálezu v kombinaci se studiem dalších nálezových souborů bylo též možno aktualizovat chronologickou řadu českých denárů 12. století a některé ražby předatovat a přidělit odlišným panovníkům.
Nákup knihy
Česká mince románského období: Nález denárů z 11. a 12. století z Nespek – depot II, Jan Videman, Michal Mašek, David Vrána
- Jazyk
- Rok vydání
- 2022
Doručení
Platební metody
2021 2022 2023
Navrhnout úpravu
- Titul
- Česká mince románského období: Nález denárů z 11. a 12. století z Nespek – depot II
- Jazyk
- česky
- Autoři
- Jan Videman, Michal Mašek, David Vrána
- Vydavatel
- Abalon
- Rok vydání
- 2022
- Vazba
- pevná
- Počet stran
- 296
- ISBN10
- 8090504264
- ISBN13
- 9788090504264
- Kategorie
- Podnikání a ekonomie, Motivace a seberozvoj, Historie všedního dne
- Anotace
- Publikace velmi detailně popisuje mimořádně bohaté složení nálezu, současně se zabývá mincovnictvím 12. století v širších souvislostech. Při dokumentaci materiálu bylo využito nejmodernějších technologických a metodických postupů, které přinesly řadu překvapivých odhalení. Publikace představuje z tohoto pohledu důležitý milník pro budoucí numismatické bádání v obecnější metodické rovině.Všechny ražby jsou v knize pečlivě roztříděny do skupin dle razidel a velmi kvalitně fotograficky dokumentovány. Celé skupiny mincí, jejichž deskripce se až dosud omezovala na citování jediného typu dle Cachovy typologie, je nyní možno velmi pečlivě třídit do celé řady často velmi překvapivých a obrazově zajímavých variant. Ze složení nálezu v kombinaci se studiem dalších nálezových souborů bylo též možno aktualizovat chronologickou řadu českých denárů 12. století a některé ražby předatovat a přidělit odlišným panovníkům.