Dejte knihám
druhý život

Prodejte své knihy pohodlně a rychle. Pomůžete přírodě i své peněžence. Vyplníte formulář, zdarma odešlete a o výdělek se společně rozdělíme.

Chci prodat knihy

Proč prodat knihy přes Knihobot?

 • O vše se za vás postaráme

  Knihy za vás nafotíme a vystavíme na e-shop. Ročně prodáme 100 000 knih, a tak umíme určit optimální prodejní cenu knih.

  Jaké knihy s námi prodáte
 • Vyděláte si na další knihy

  Nebo na cokoliv jiného. Po prodeji vám totiž vyplatíme 60 % z ceny knížky snížených o 29 Kč. Provizi pošleme na váš bankovní účet.

  Prodejní ceny a příklady výdělku
 • Za dopravu knih nic neplatíte

  Knihy můžete zdarma poslat přes Zásilkovnu, donést na jednu z našich poboček v Praze nebo za vámi pošleme kurýra po celé ČR.

  Možnosti doručení
 • Vaše knížky se budou číst

  Knihy nabídeme zákazníkům, kterých máme už přes 80 000. Takže se nemusíte bát, že by ležely dlouho ladem.

  Co o nás říkají zákazníci

Jak prodej funguje?

 1. 1.

  Vyplníte formulář

  Prodat dokážeme jen knihy ve skvělém stavu. Součástí formuláře je nahrání fotografie, abychom mohli stav vašich knižek posoudit. Zjistěte více o tom, které knihy jsou prodejné.

 2. 2.

  Dopravu zaplatíme my

  Knihy můžete přinést na jednu z našich poboček v Praze, využít Zásilkovnu nebo k vám pošleme kurýra na jakoukoliv adresu v Česku.

 3. 3.

  Peníze vám pošleme na účet

  Po úspěšném prodeji knihy vám vyplatíme 60 % z její prodejní ceny, snížených o 29 Kč. Třeba z knihy prodané za 350 Kč získáte 181 Kč. Jaké jsou prodejní ceny a kolik si vyděláte?

Chci prodat knihy

Často se nás ptáte

 • Jak knihy posuzujete?

  Knihy na fotografii, kterou nám pošlete, posuzujeme jako celek. Zajímá nás, v jakém jsou na první pohled stavu a jestli je většina z nich prodejná.

 • V jakém stavu musí knihy být, aby byly prodejné?

  Kniha může být jako nová nebo nést běžné známky čtení. Avšak čím horší stav, tím horší prodejnost knihy a tím nižší cena (a tedy i vaše provize). Nedokážeme prodat knížky, kterým např. chybí stránky nebo mají plíseň. Tu poznáte podle flíčků na ořízce, případně na jednotlivých stránkách. Zpravidla se tak děje vlivem nevhodného skladování knih ve vlhkých nebo nevětraných prostorách (půda, sklep).

 • Berete knížky v cizích jazycích?

  Ano, ale vždy záleží, jaký zájem o ně mají zákazníci. Ujmou se u nás knížky všech možných žánrů ve světových jazycích, ať už jde o beletrii, odbornou literaturu či komiksy. Máme také tisíce slovenských zákazníků.

 • Mohu poslat i popsané knihy, například s věnováním?

  Není to ideální a záleží na tom, do jaké míry jsou popsané. Věnování na předsádce nevadí, ale snižuje vyvolávací cenu knihy. Naopak podpis autora knihy může cenu zvýšit. Vyplněná učebnice a cvičební sešity pro další studenty ztrácí smysl.

 • Mohu poslat i učebnice nebo časopisy?

  O naprostou většinu časopisů a slavných magazínů není mezi zákazníky zájem. Nová vydání školních učebnic se u nás ujmou, ale starší učebnice se prodávají špatně. Možná ale doma máte výjimku: proto pošlete jejich fotografie všech knížek přes náš formulář. Do druhého dne vám dáme vědět, jestli má smysl je posílat nebo s nimi vyrazit do Knihobotu.

 • Je možné vám poslat i více kusů stejné knihy?

  Dva, tři kusy od jednoho titulu nevadí, ale nedokážeme zpracovat desítky a stovky kusů od jedné knihy.

 • Nic za knihy nechci. Můžu vám je darovat?

  Můžete. Prodej knížek přes Knihobot ale nemusíte vůbec řešit. Dáte nám jednoduše číslo bankovního účtu a zbytek je na nás. Nemusíte se tedy bát, že byste s knihami po odeslání měli ještě nějaké starosti. Pokud ale za své knížky opravdu nic nechcete, uveďte to prosím do poznámky ve formuláři.

 • Kam všude přijede kurýr?

  Kurýr dorazí na jakoukoliv adresu po celé České republice. Nezáleží na tom, jestli bydlíte na samotě, nebo v centru Prahy. Pošleme ho k vám na naše náklady.

 • Jak dlouho trvá, než kurýr přijede?

  Po schválení vašich knih si vyberete datum, které vám vyhovuje. Případně vás budeme ještě kontaktovat, aby předání knih proběhlo k vaší spokojenosti.

 • Jaký je maximální rozměr a váha zásilky?

  Pro kurýra připravte jednotlivé krabice, které mají max. 20 až 30 kg. Těžší zásilky jsou složité na převoz a manipulaci. Mezi komínky knih vložte staré čisté noviny, karton apod., aby se knihy při převozu neponičily. Podívejte se na video, jak knihy správně zabalit. Všechny krabice označte svým jménem a telefonním číslem.
  Přes Zásilkovnu můžete odeslat krabice do max. 10 kg, což je zhruba 20 knih. Pozor, váhový limit se liší podle pobočky – někde může být max. 5 kg, tedy 10 knih.
  Pokud chcete přes Zásilkovnu odeslat více knih, rozdělte je do několika krabic tak, aby každá zásilka limit splňovala. Všechny krabice označte svým jménem a telefonním číslem. Na každý balík je při předání v Zásilkovně potřeba použít jiný kód. Ty vám pošleme e-mailem po schválení vašich knih.

 • Můžu knihy donést k vám na pobočku?

  Dobře prodejné knihy ve velmi dobrém stavu přijmeme i bez formuláře. Nejlépe prodejné knihy jsou ty, které vyšly po roce 1989 a mají ISBN. Při převzetí posuzujeme zejména celkový fyzický stav všech knih. V následujících dnech zkušenější oko vytřídí neprodejné knížky. Zbytek vystavíme na stránky.
  Díky formuláři ale získáte jistotu, že má smysl k nám knihy dopravit. Můžeme tak předejít případnému odmítnutí na místě.

 • Musím se objednávat, abych mohl přinést knihy na pobočku?

  Nemusíte, knihy přineste kdykoliv v pracovní době vybrané pobočky a bez objednání.

 • Co za mě Knihobot zařídí?

  Knihy převezmeme, nafotíme, oceníme, vystavíme na e-shop, prodáme, zajistíme transakci, pečlivě zabalíme, odešleme novým majitelům a vám pošleme peníze. Za pestrou nabídkou knihobot.cz chodí hromady zákazníků, o které se pečlivě staráme, takže u nás rádi nakupují. Desetitisíce titulů denně přilákají nové čtenáře a díky tomu se většina knih rychle objedná.

 • Jak se stanoví prodejní cena?

  Prodali jsme už statisíce knížek. To nám pomáhá stanovit optimální prodejní cenu. Navíc sledujeme aktuální situaci na knižním trhu, která cenu ovlivňuje. Pokud se knihy neprodají, snižujeme průběžně jejich cenu, aby u nás neležely příliš dlouho.

 • Kdy dostanu peníze?

  Peníze pošleme na váš bankovní účet obvykle do 10 dnů po realizovaném prodeji, nejpozději do 28 dnů. Prodané knížky a očekávanou výplatu můžete sledovat ve svém knihobotím účtu.

 • Jak dlouho trvá knihy prodat?

  Většina knížek se přes náš e-shop prodá do tří měsíců, z toho polovina už během prvního měsíce. S prodejem pomáhá systém automatických slev, který jednou za měsíc knihy zlevňuje, dokud nenajdou nového čtenáře.

 • Jak zjistím, že jste prodali jednu z mých knih?

  Při přijetí vašich knížek vám založíme knihobotí účet. Odkaz na něj vám pošleme v e-mailu. Na účtu přehledně uvidíte všechny knihy, které za vás prodáváme a vyúčtování historických a plánovaných plateb za realizované prodeje.

 • Dáte na e-shop všechny zaslané knihy?

  Klíčový je pro nás stav knihy. Knihy, které jsou ve špatném stavu nebo velmi špatně prodejné, do prodeje nezařadíme a dáme vám o tom vědět. Knihy drží vlhkost, jsou tím pádem náchylné k plísni. Ta může znamenat zdravotní rizika a nelze ji z knih stoprocentně odstranit. Takové knihy nevracíme, proto je potřeba mít důvěru v to, že víme, co děláme.
  Sami máme zájem na tom, abychom prodali co nejlépe a co nejvíce vašich knih. O některé knihy ale není zájem a zároveň vyšly v minulosti v nesmyslně velkých nákladech. Některé knihy proto prostě nejsou prodejné. Pokud jsou ještě ve špatném stavu, tak je do prodeje pustit nemůžeme. Na základě formuláře vám dáme vědět, jestli je většina vašich knih prodejná, nebo ne.

 • Co když si prodej knih rozmyslím?

  Chceme, abyste měli o prodeji stoprocentní přehled. Jakmile se vám něco nezdá, nebo nejste spokojeni, napište nám na info@knihobot.cz. Většina nedorozumění se dá snadno řešit. Pokud byste chtěli knihy vrátit zpět, můžeme si za každou knihu účtovat poplatek 100 Kč.

 • Co se stane s knihami, které nedokážete prodat?

  Když vyplníte náš formulář, dáme vám vědět, zda knihy prodat dokážeme, nebo ne. Pokud knihy do prodeje přijmeme, znamená to, že očekáváme, že dovedeme většinu dobře prodat – pokud ovšem nejsou poškozeny způsobem, který nelze z fotek rozpoznat.
  V případě, že se nějaké nakonec ani po několika měsících neprodají, hledáme pro ně alternativní domov, například spřátelené instituce, kam je za odvoz odešleme. Takto se ještě dostanou k posledním čtenářům.

 • Podle čeho se stanovuje cena knížky?

  Chceme dosáhnout optimální částky za rozumnou dobu. Nejprve stanovíme vyvolávací cenu na základě naší prodejní historie a aktuální situace na trhu. Pokud se knihy neprodají, snižujeme průběžně jejich cenu, aby u nás neležely příliš dlouho. Jen letos jsme takto prodali přes 130 000 knížek.

 • Kdy dostanu peníze?

  Peníze pošleme na váš bankovní účet obvykle do 10 dnů po realizovaném prodeji, nejpozději do 28 dnů. Prodané knížky a očekávanou výplatu můžete sledovat ve svém knihobotím účtu.

 • Mohu prodejní cenu zvýšit nebo snížit?

  Když k nám knihy pošlete, necháváte odpovědnost za nacenění na Knihobot. Abychom mohli fungovat efektivně, není možné cenu upravovat nebo schvalovat. Cílem Knihobotu je prodat co nejvíc knížek za optimální cenu. Tu stanovujeme podle zkušeností s prodejem titulu, stavu knihy a aktuální situace na trhu napříč různými prodejci.

 • Zlevňujete pravidelně i vzácné knihy?

  U velmi vzácných knih můžeme udělat výjimku a automatické zlevňování stopnout nebo zpomalit. Děje se to však jen v ojedinělých případech.

 • Jak se počítá provize z prodeje?

  Provize pro vás dělá 60 % z realizované ceny mínus 29 Kč. Odhad provize uděláte jednoduše. Když knihu prodáme za 400 Kč, bude vzorec následující: 400 krát 0,6 mínus 29 = 211 Kč.

 • Co dělat, když mi nedorazily peníze?

  Nejprve ve svém knihobotím účtu zkontrolujte, zda od prodeje proběhlo 10 dní a zda je číslo vašeho bankovního účtu uvedeno správně. Číslo najdete v knihobotím účtu v záložce Moje údaje. Pak nám, prosím, pošlete e-mail na info@knihobot.cz a popište všechny nesrovnalosti. Zkontrolujeme to.

Pokračovat ve výběru zboží
Přejít do košíku
Košík
0 Kč