Knihobot

Miren Triggsová

Tato série se ponořuje do temných hlubin lidské psychiky a zkoumá složité vztahy mezi obětí, pachateli a těmi, kteří hledají pravdu. Sledujte cestu ambiciózní novinářky, která se proplétá světem zločinu, médií a osobních traumat. Každý případ ji nutí konfrontovat nejen temné stránky společnosti, ale i vlastní minulost. Napětí a tajemství vás pohltí od první stránky.

Hra o duši
Ztracena v bílém šumu

Doporučené pořadí čtení

  1. 1

    Ztracena v bílém šumu

    • 368 stránek
    • 13 hodin čtení
    3,9(19854)Ohodnotit

    New York, rok 1998, největší průvod ke Dni díkůvzdání na této planetě. Uprostřed davu rodičů s natěšenými dětmi se schyluje k tragédii… Jedno klopýtnutí a život Aarona a Grace Templetonových se navždy promění, když se v tlačenici ztratí jejich tříletá dcerka Kiera. Rozbíhá se horečné pátrání po celém městě s jediným výsledkem: v koutě jsou nalezeny Kieřiny vlásky a oblečení. Léta plynou, pátrání se dostalo do slepé uličky, ale v den Kieřiných osmých narozenin kdosi nechá zdrceným rodičům ve schránce videokazetu, na které je v jediné minutě zachycena Kiera, jak si poklidně hraje s domečkem pro panenky. Otázka „Kde je Kiera Templetonová?“ nezneklidňuje jen její rodiče a policii, ale přitahuje chorobnou pozornost médií, která se v honbě za senzací snaží z případu vytěžit co nejvíc. Mezi těmito třemi světy stojí Miren Triggsová, studentka žurnalistiky a později úspěšná novinářka, pro niž je pátrání po Kieře svým způsobem terapií, díky které se vyrovnává s vlastními traumaty. Javier Castillo, přezdívaný „španělský Stephen King“ se vrací na scénu s temným thrillerem, který ukazuje, že to nejhorší vždy přichází bez varování. V současné době se na platformě Netflix chystá televizní adaptace románu.

    Ztracena v bílém šumu
  2. 2

    Hra o duši

    • 372 stránek
    • 14 hodin čtení
    4,3(127)Ohodnotit

    New York, 2011. Na předměstí je objeveno ukřižované patnáctileté děvče a investigativní novinářka Miren Triggsová dostává nečekaným způsobem podivnou obálku. Uvnitř je fotka z polaroidu a na ní další dospívající dívka, svázaná a s roubíkem. Pod snímkem je připsáno jen „GINA PEBBLESOVÁ, 2002.“Miren Triggsová a její někdejší vysokoškolský učitel Jim Schmoer pátrají po stopách dívky z polaroidu a zároveň po ukřižované. Proniknou tak do církevní školy, instituce, která skrývá řadu tajemství.K vyřešení největší záhady musí najít odpovědi na tři otázky, což se zdá prakticky nemožné: Co se stalo Gině? Kdo poslal polaroid? ale hlavně: Jsou oba příběhy propojené?Poté, co prodal více než milion výtisků svých knih, předkládá Javier Castillo čtenářům zneklidňující thriller, v němž je vtáhne do hry plné důvěřivosti i podvodů, lásky i bolesti, podivných rituálů a temného tajemství, které může vše převrátit naruby, bude-li odhaleno.

    Hra o duši