Houellebecq v sukních! Nebo v křiváku? Provokativní román z francouzského undergroundu. Alex Bleach je mrtvý. Tragédie je to nejen pro pařížskou rockovou scénu, jež ztratila svou největší hvězdu, ale i pro majitele obchodu s gramodeskami Vernona Subutexe, kterého slavný přítel držel nad vodou. Jediným Vernonovým vlastnictvím zůstává poslední videonahrávka zesnulé rockové ikony. A právě kvůli ní je mu teď na stopě bláznivá směska zoufalců – producenti, novináři, internetoví trollové, ale i pornohvězdy. Dokážou ho najít, než se nadobro ztratí v ulicích Paříže?
Vernon SubutexSérie
Tato trilogie zachycuje syrový obraz moderní francouzské společnosti skrze životy lidí, kteří se pohybují na okraji. Sleduje cestu muže, jehož sláva a pád odrážejí širší společenské a kulturní proměny. Příběh se ponořuje do světa hudby, drog, undergroundu a digitální éry, kde se minulost neustále střetává s přítomností. Je to ostrý komentář o ztrátě identity, hledání smyslu a přežití v chaotickém světě.




Doporučené pořadí čtení
- 1
- 1
Vernon Subutex 1
- 352 stránek
- 13 hodin čtení
Alex Bleach, ángel caído del rock francés, ha muerto de una sobredosis en la bañera de un hotel. Toda una desgracia para sus fans, pero sobre todo para Vernon Subutex, antiguo vendedor de discos cincuentón que aún conserva el magnetismo de antaño. Bleach no era un simple amigo, era la persona que le pagaba el alquiler, y su muerte ha arrojado a Vernon a la precariedad. Sin trabajo, sin dinero, sin familia y sin techo, la vida de Vernon parece abocada a una espiral de desgracias. Solo le quedan las filmaciones que realizó el propio Bleach y que dejó en su apartamento a modo de testamento.
- 2
Život Vernona Subutexa 2
- 304 stránek
- 11 hodin čtení
- 3
Život Vernona Subutexe. 3
- 312 stránek
- 11 hodin čtení
Houellebecq v sukních! Nebo v křiváku? Závěrečná část provokativního románu z francouzského undergroundu. Vernon Subutex je bezďák s krásnýma očima, padesátník odepsaný dobou, jejímuž tempu ani nechce stačit. Z toho chlapa ale sálá neznámá energie vonící přátelstvím, která k němu stahuje celou bandu frustrovaných vrstevníků ohýbaných tlakem práce, rodiny, politiky, společenských očekávání. Tahle parta jednou opustí proklatou Paříž a založí kočovnou komunitu oddávající se hudbě a tanci, které léčí bolavou duši. Pramínek naděje, oáza míru a respektu... Dá se ale uniknout? Dělat, že se nás to všechno netýká, špína velkoměsta, chudoba venkova, zvůle mocných, poselství osamělých střelců? Život Vernona Subutexe 3 je závěrečná část románu Virginie Despentes, napsaného v době pařížských atentátů a tragédií, které dnes už ani nám bohužel neznějí tak cize.