La communication ironique dans Le Roman comique de Scarron: Étude comparative avec Don Quichotte de Cervantes
Autoři
Parametry
Kategorie
Více o knize
Kniha vyhází z úspěšné disertační práce a zabývá se formováním a specifiky ironické komunikace ve dvou románech 17. století, v Komickém románu Paula Scarrona a v Cervantesově Donu Quijotovi. V první části knihy čtenář najde představení obecného jazykového fungování ironie, přičemž autorka klade důraz na charakteristiku ironie jako typ komunikace v literatuře, kde nabývá na významu aktivita čtenáře. Druhá část knihy se zabývá fungováním a podmínkami používání ironie v literatuře 17. století. Vzestup ironie v románu souvisí s radikálními změnami v koncepci jazyka a reprezentace reality. Ve třetí části je ironie studována ve dvou románech ze 17. století, Komickém románu Paula Scarrona a Cervantesově Donu Quijotovi. Paralelní srovnávací analýza zkoumá instalaci ironické komunikace v textech a nabízí novou interpretaci.
Nákup knihy
La communication ironique dans Le Roman comique de Scarron: Étude comparative avec Don Quichotte de Cervantes, Dagmar Pichova
- Jazyk
- Rok vydání
- 2007
Doručení
Platební metody
2021 2022 2023
Navrhnout úpravu
- Titul
- La communication ironique dans Le Roman comique de Scarron: Étude comparative avec Don Quichotte de Cervantes
- Jazyk
- česky
- Autoři
- Dagmar Pichova
- Vydavatel
- Muni Press
- Rok vydání
- 2007
- Vazba
- měkká
- ISBN10
- 8021044446
- ISBN13
- 9788021044449
- Kategorie
- Nezařazeno
- Anotace
- Kniha vyhází z úspěšné disertační práce a zabývá se formováním a specifiky ironické komunikace ve dvou románech 17. století, v Komickém románu Paula Scarrona a v Cervantesově Donu Quijotovi. V první části knihy čtenář najde představení obecného jazykového fungování ironie, přičemž autorka klade důraz na charakteristiku ironie jako typ komunikace v literatuře, kde nabývá na významu aktivita čtenáře. Druhá část knihy se zabývá fungováním a podmínkami používání ironie v literatuře 17. století. Vzestup ironie v románu souvisí s radikálními změnami v koncepci jazyka a reprezentace reality. Ve třetí části je ironie studována ve dvou románech ze 17. století, Komickém románu Paula Scarrona a Cervantesově Donu Quijotovi. Paralelní srovnávací analýza zkoumá instalaci ironické komunikace v textech a nabízí novou interpretaci.