Více o knize
Kniha z dílny Fakulty architektury ČVUT v Praze představuje typologii bytových staveb, přehledně a v originálním systému. Bytové stavby jsou pro architekty a projektanty nejčastější úlohou a základními stavebními kameny našich měst. Zároveň reprezentují nejosobnější zkušenost s architekturou – tvoří domovy svých obyvatel. Autoři publikace uspořádali bytové stavby do přehledného a uceleného systému. Ukazují nejen prostorové typy domů a bytů, ale popisují i jejich společenské aspekty a urbanistický význam. Teoretická systematika je demonstrována na 55 příkladech staveb hromadného bydlení postavených za poslední století. Přehledná forma, množství plánů a schémat činí knihu přístupnou nejen studentům, ale i veřejnosti se zájmem o problematiku bydlení, architektury a plánování vystavěného prostředí. Publikace má ambici stát se pomůckou všech, kteří se problematikou hromadného bydlení profesionálně zabývají: architektů, stavebníků, ale i veřejné správy, právníků, ekonomů, správcovských organizací a dalších. Kniha vychází v dvojjazyčné česko anglické verzi.
Nákup knihy
Hromadné bydlení : Systematika prostorových typů / Collective housing : A spatial typology, Michal Kohout, David Tichý, Filip Tittl
- Jazyk
- Rok vydání
- 2015
Doručení
Platební metody
Navrhnout úpravu
- Titul
- Hromadné bydlení : Systematika prostorových typů / Collective housing : A spatial typology
- Jazyk
- česky, anglicky
- Autoři
- Michal Kohout, David Tichý, Filip Tittl
- Vydavatel
- 2015
- Vazba
- měkká
- ISBN10
- 8001058484
- ISBN13
- 9788001058480
- Kategorie
- Architektura a urbanismus
- Hodnocení
- 4,65 z 5
- Anotace
- Kniha z dílny Fakulty architektury ČVUT v Praze představuje typologii bytových staveb, přehledně a v originálním systému. Bytové stavby jsou pro architekty a projektanty nejčastější úlohou a základními stavebními kameny našich měst. Zároveň reprezentují nejosobnější zkušenost s architekturou – tvoří domovy svých obyvatel. Autoři publikace uspořádali bytové stavby do přehledného a uceleného systému. Ukazují nejen prostorové typy domů a bytů, ale popisují i jejich společenské aspekty a urbanistický význam. Teoretická systematika je demonstrována na 55 příkladech staveb hromadného bydlení postavených za poslední století. Přehledná forma, množství plánů a schémat činí knihu přístupnou nejen studentům, ale i veřejnosti se zájmem o problematiku bydlení, architektury a plánování vystavěného prostředí. Publikace má ambici stát se pomůckou všech, kteří se problematikou hromadného bydlení profesionálně zabývají: architektů, stavebníků, ale i veřejné správy, právníků, ekonomů, správcovských organizací a dalších. Kniha vychází v dvojjazyčné česko anglické verzi.