Historická radnice v Českých Budějovicích ve světle archeologických výzkumů a rozbor hmotných pramenů
Autoři
Více o knize
Českobudějovická městská radnice tvoří nepřehlédnutelnou a výraznou dominantu náměstí Přemysla Otakara II. v jeho jihozápadním koutu. Pod monumentálním barokním průčelím s četnými hodnotnými prvky se však skrývají mnohem komplikovanější stavební dějiny objektu. Dnešní barokní radnice vznikla na půdoryse starší renesančníradnice, která vycházela z původní dispozice městských gotických domů. V letech 1996-1997 probíhal na nezastavěném nádvoří městské radnice předstihový archeologický průzkum, který byl vyvolán plánovanou zástavbou radničního dvora. Archeologický výzkum na nádvoří nebyl po svém ukončení z různých důvodů komplexně vyhodnocen a početný nálezový soubor zůstal ve fázi laboratorního zpracování a základní muzejní evidence. Tato práce se stala pozdějším základem pro kompletní zpracování veškerých složek. Zpracování a publikace celého archeologického terénního výzkumu se nabízelo i s ohledem na blížící se výročí 750 let od založení města v roce 1265. Předložená publikace tak splácí i určitý dluh, neboť je dosud jediným výzkumem v historickém jádru města, který byl dotažen do komplexní publikační podoby.
Nákup knihy
Historická radnice v Českých Budějovicích ve světle archeologických výzkumů a rozbor hmotných pramenů, Jiří Militký, Ladislav Čapek
- Jazyk
- Rok vydání
- 2016
Doručení
Platební metody
2021 2022 2023
Navrhnout úpravu
- Titul
- Historická radnice v Českých Budějovicích ve světle archeologických výzkumů a rozbor hmotných pramenů
- Jazyk
- česky
- Autoři
- Jiří Militký, Ladislav Čapek
- Vydavatel
- Jihočeské muzeum (České Budějovice)
- Rok vydání
- 2016
- Vazba
- pevná
- Počet stran
- 613
- ISBN10
- 8026106342
- ISBN13
- 9788026106340
- Kategorie
- Historie všedního dne, Nezařazeno
- Anotace
- Českobudějovická městská radnice tvoří nepřehlédnutelnou a výraznou dominantu náměstí Přemysla Otakara II. v jeho jihozápadním koutu. Pod monumentálním barokním průčelím s četnými hodnotnými prvky se však skrývají mnohem komplikovanější stavební dějiny objektu. Dnešní barokní radnice vznikla na půdoryse starší renesančníradnice, která vycházela z původní dispozice městských gotických domů. V letech 1996-1997 probíhal na nezastavěném nádvoří městské radnice předstihový archeologický průzkum, který byl vyvolán plánovanou zástavbou radničního dvora. Archeologický výzkum na nádvoří nebyl po svém ukončení z různých důvodů komplexně vyhodnocen a početný nálezový soubor zůstal ve fázi laboratorního zpracování a základní muzejní evidence. Tato práce se stala pozdějším základem pro kompletní zpracování veškerých složek. Zpracování a publikace celého archeologického terénního výzkumu se nabízelo i s ohledem na blížící se výročí 750 let od založení města v roce 1265. Předložená publikace tak splácí i určitý dluh, neboť je dosud jediným výzkumem v historickém jádru města, který byl dotažen do komplexní publikační podoby.