V hlavní roli Gustáv Husák : [tragédie jednoho osudu] : podle dokumentárního filmu Roberta Sedláčka a Michala Kubala
Autoři
Parametry
Více o knize
Skoro se nechce věřit, že o muži, který vládl této zemi z pozice nejvyššího stranického představitele a později i z pozice prezidenta republiky skoro dvecet let, nevyšla v České republice žádná monografie. Kniha "V hlavní roli Gustáv Husák" vychází z neobyčejně zajímavého dvouhodinového televizního dokumentu autorů Roberta Sedláčka a Michala Kubala a není v pravém slova smyslu jen politicko-historickou reminiscencí Husákovy osobnosti, ale spíše psychologickým portrétem muže, který to zpočátku možná myslel dobře, ale nakonec se stal tragickou postavou normalizačního období. Cesta od mladého a vzdělaného slovenského intelektuála ke stranickému dogmatikovi, který zcela podléhal Moskvě i jejím pražským přisluhovačům, je někdy až nepochopitelná. v knize vzpomíná na Gustáva Husáka i jeho osobní život celá plejáda osobností politického i kulturního života, počínaje Štrougalem, přes Gorbačova až po jeho přátele ze slovenských uměleckých kruhů.
Nákup knihy
V hlavní roli Gustáv Husák : [tragédie jednoho osudu] : podle dokumentárního filmu Roberta Sedláčka a Michala Kubala, Marie Formáčková, Robert Sedláček, Michal Kubal
- Jazyk
- Rok vydání
- 2009
Doručení
Platební metody
2021 2022 2023
Navrhnout úpravu
- Titul
- V hlavní roli Gustáv Husák : [tragédie jednoho osudu] : podle dokumentárního filmu Roberta Sedláčka a Michala Kubala
- Jazyk
- česky
- Autoři
- Marie Formáčková, Robert Sedláček, Michal Kubal
- Vydavatel
- BVD ; Futura
- Rok vydání
- 2009
- Vazba
- měkká
- ISBN10
- 8087090241
- ISBN13
- 9788087090244
- Kategorie
- Motivace a seberozvoj, Historie všedního dne, Životopisy a myšlenky
- Anotace
- Skoro se nechce věřit, že o muži, který vládl této zemi z pozice nejvyššího stranického představitele a později i z pozice prezidenta republiky skoro dvecet let, nevyšla v České republice žádná monografie. Kniha "V hlavní roli Gustáv Husák" vychází z neobyčejně zajímavého dvouhodinového televizního dokumentu autorů Roberta Sedláčka a Michala Kubala a není v pravém slova smyslu jen politicko-historickou reminiscencí Husákovy osobnosti, ale spíše psychologickým portrétem muže, který to zpočátku možná myslel dobře, ale nakonec se stal tragickou postavou normalizačního období. Cesta od mladého a vzdělaného slovenského intelektuála ke stranickému dogmatikovi, který zcela podléhal Moskvě i jejím pražským přisluhovačům, je někdy až nepochopitelná. v knize vzpomíná na Gustáva Husáka i jeho osobní život celá plejáda osobností politického i kulturního života, počínaje Štrougalem, přes Gorbačova až po jeho přátele ze slovenských uměleckých kruhů.