Sobecká společnost. Jak jsme se zapomněli navzájem milovat a místo toho vyděláváme peníze
Autoři
Parametry
Kategorie
Více o knize
Jak jsme se zapomněli navzájem milovat a místo toho vyděláváme peníze Žijeme v kultuře sobeckého individualismu, který si plete štěstí s materiálním blahobytem. Společnost se postupně stala soutěživou, pracovní život jsme oddělili od výchovy dětí a nový ekonomický systém ignoruje emocionální potřeby obyvatelstva. Jsme v tomto prostředí tak dlouho, že už si neumíme představit žádné jiné. Nacházíme se nicméně v kritickém bodě, kdy je potřeba změny vysoce aktuální. Chceme-li vytvořit citlivější společnost založenou na harmonických vztazích, musíme v lidech podporovat jejich schopnost pečovat o druhé, kterou člověk získává již v raném dětství, a začlenit ji do současného politického a ekonomického myšlení. Psychoterapeutka Sue Gerhardtová v Sobecké společnosti inspirujícím způsobem načrtává možnou cestu k lidštější, pozitivnější a soucitnější budoucnosti.
Skladem máme celkem knihy Sobecká společnost. Jak jsme se zapomněli navzájem milovat a místo toho vyděláváme peníze (2011).
Nákup knihy
Sobecká společnost. Jak jsme se zapomněli navzájem milovat a místo toho vyděláváme peníze, Sue Gerhardt
- Jazyk
- Rok vydání
- 2011
- Stav knihy
- Dobrá
- Cena
- 17 Kč
Doručení
Platební metody
2021 2022 2023
Navrhnout úpravu
- Titul
- Sobecká společnost. Jak jsme se zapomněli navzájem milovat a místo toho vyděláváme peníze
- Jazyk
- česky
- Autoři
- Sue Gerhardt
- Vydavatel
- Beta
- Rok vydání
- 2011
- ISBN10
- 8073064766
- ISBN13
- 9788073064761
- Kategorie
- Psychologie
- Hodnocení
- 4,3 z 5
- Anotace
- Jak jsme se zapomněli navzájem milovat a místo toho vyděláváme peníze Žijeme v kultuře sobeckého individualismu, který si plete štěstí s materiálním blahobytem. Společnost se postupně stala soutěživou, pracovní život jsme oddělili od výchovy dětí a nový ekonomický systém ignoruje emocionální potřeby obyvatelstva. Jsme v tomto prostředí tak dlouho, že už si neumíme představit žádné jiné. Nacházíme se nicméně v kritickém bodě, kdy je potřeba změny vysoce aktuální. Chceme-li vytvořit citlivější společnost založenou na harmonických vztazích, musíme v lidech podporovat jejich schopnost pečovat o druhé, kterou člověk získává již v raném dětství, a začlenit ji do současného politického a ekonomického myšlení. Psychoterapeutka Sue Gerhardtová v Sobecké společnosti inspirujícím způsobem načrtává možnou cestu k lidštější, pozitivnější a soucitnější budoucnosti.