Knihu momentálně nemáme skladem

Více o knize
Humoristické povídky s vtipnou a překvapivou pointou, v nichž se střídá duchaplný salonní humor s prvky recese a černé grotesky. Společným rysem těchto povídek je břitká satira a humor, který si bere s jemnou ironií na mušku společenské mravy, charakterové vlastnosti a politické názory typicky britského ražení. Řada povídek čerpá z groteskních životních situací, většina je však přes veškerou ironii a humor naplněna smutkem nad komedií, kterou většina lidí celý život hraje, aby si zachovala zdání osobní důstojnosti a společenskou prestiž.
Doručení
Platební metody
Tady nám chybí tvá recenze.
- Titul
- Léčba neklidem
- Jazyk
- česky
- Autoři
- Hector Hugh Munro
- Vydavatel
- JHuslík
- Rok vydání
- 2014
- Počet stran
- 244
- ISBN10
- 8087808584
- ISBN13
- 9788087808580
- Série
- Štítky
- Beletrie, Historické téma, Humor, Klasika, Povídky, Horor, Britská literatura, 19. století, Anglická literatura, Hororové povídky, Satira, Výbor z díla, Ironie, Rok 1989, Anglický humor
- Hodnocení
- 4,25 z 5
- Anotace
- Humoristické povídky s vtipnou a překvapivou pointou, v nichž se střídá duchaplný salonní humor s prvky recese a černé grotesky. Společným rysem těchto povídek je břitká satira a humor, který si bere s jemnou ironií na mušku společenské mravy, charakterové vlastnosti a politické názory typicky britského ražení. Řada povídek čerpá z groteskních životních situací, většina je však přes veškerou ironii a humor naplněna smutkem nad komedií, kterou většina lidí celý život hraje, aby si zachovala zdání osobní důstojnosti a společenskou prestiž.




