Tohle leporelo je vizuálně pastvou – ilustrace Elišky Podzimkové jsou nápadité, hravé a pohyblivé nejen technikou, ale i duší. Bohužel právě duše se ztrácí v překladu Richarda Podaného, který zůstává někde na půli cesty a nedosahuje jemnosti, hloubky ani elegance původních překladů Zdeňky Stavinohové, ale například ani verze Jiřího Pelána. A tak zatímco oči cestují po stránkách s radostí, uši a mysl klopýtají. Tři hvězdy – hlavně za vzpomínky na Island a za to, co by tahle kniha mohla být, kdyby slova držela krok s obrazem.
Více o knize
Ne všechny pohádky jsou stejné, v každé nevystupují princezny. V některých se objeví i princové, ale jen jeden z nich je malý. Existují i pohádky-nepohádky a jednou z nich je právě Malý princ od Antoina de Saint-Exupéryho. Tento Francouz nebyl spisovatelem knížek pro děti. Vlastně vůbec nebyl spisovatelem. Pochází ze šlechtické rodiny, byl vojákem z povolání, pilotem a válečným reportérem. Pohádku pro malé i větší čtenáře 'Malý princ' napsal v roce 1943. O rok později tragicky zahynul při bojovém letu nad Korsikou. Světové slávy Malého prince se nedožil.
Doručení
Platební metody
Četla jsem ji několikrát, pokaždé mi dala něco nového. Pro děti je to spíš pohádka (BAJKA!), pro dospělé jsou v příběhu schované silné podněty k zamyšlení. Má moc spojovat generace.
Malý princ mi sice v 12ti letech nic neříkal, ale často o něm přemýšlím.
typická povinná četba, na kterou podle mě v 18 letech nemá nikdo pořádně zralou kebuli.. to docenění přišlo o dost později a o to silněji