Příběhy exilu: Osudy exulantů z území bývalého Ruského impéria v meziválečném Československu
Autoři
Parametry
Více o knize
Kolektivní vědecká monografie Příběhy exilu navazuje na úspěšný výstavní katalog Zkušenost exilu, oceněný v soutěži Gloria musaealis jako nejlepší muzejní publikace roku 2017. Ve studiích, věnovaných mj. ruskému a ukrajinskému vzdělávacímu systému, odborníkům v technických oborech, dějinám Slovanské knihovny, literárnímu sdružení Daliborka či skupině výtvarníků Skytové, jsou zmapovány další – vesměs málo známé – aspekty fenoménu ruské, ukrajinské a běloruské emigrace v meziválečném Československu, které ve dvacátých letech vytvořilo mimořádně příznivé podmínky pro rozvoj činnosti exilových komunit. Knihu opět zdobí bohatý obrazový doprovod, prezentující většinou dosud nepublikované materiály z českých i zahraničních archivních, muzejních, galerijních i soukromých sbírek. Publikace je v českém, ruském a anglickém jazyce.
Nákup knihy
Příběhy exilu: Osudy exulantů z území bývalého Ruského impéria v meziválečném Československu, Jakub Hauser, Věra Velemanová
- Nerozbaleno
- Jazyk
- Rok vydání
- 2019
- Stav knihy
- Jako nová
- Cena
- 258 Kč
Doručení
Platební metody
2021 2022 2023
Navrhnout úpravu
- Titul
- Příběhy exilu: Osudy exulantů z území bývalého Ruského impéria v meziválečném Československu
- Jazyk
- česky
- Autoři
- Jakub Hauser, Věra Velemanová
- Vydavatel
- Památník národního písemnictví
- Rok vydání
- 2019
- Vazba
- měkká
- ISBN10
- 8087376498
- ISBN13
- 9788087376492
- Série
- Osudy exulantů z území bývalého Ruského impéria v meziválečném Československu
- Kategorie
- Dějiny / Historie, Politologie / Politika
- Anotace
- Kolektivní vědecká monografie Příběhy exilu navazuje na úspěšný výstavní katalog Zkušenost exilu, oceněný v soutěži Gloria musaealis jako nejlepší muzejní publikace roku 2017. Ve studiích, věnovaných mj. ruskému a ukrajinskému vzdělávacímu systému, odborníkům v technických oborech, dějinám Slovanské knihovny, literárnímu sdružení Daliborka či skupině výtvarníků Skytové, jsou zmapovány další – vesměs málo známé – aspekty fenoménu ruské, ukrajinské a běloruské emigrace v meziválečném Československu, které ve dvacátých letech vytvořilo mimořádně příznivé podmínky pro rozvoj činnosti exilových komunit. Knihu opět zdobí bohatý obrazový doprovod, prezentující většinou dosud nepublikované materiály z českých i zahraničních archivních, muzejních, galerijních i soukromých sbírek. Publikace je v českém, ruském a anglickém jazyce.