Hodnocení knihy
Parametry
- 366 stránek
- 13 hodin čtení
Více o knize
Buchanan v knize popisuje zánik Západu. Příčinu vidí ve ztrátě jeho hodnot, především potom ve ztrátě židovské a křesťanské víry. Vinu za to dává idejím čtyř myslitelů, „Čtyřem, kteří stvořili revoluci“, marxistickým teoretikům G. Lukácsovi, Gramscimu, Adornovi a Marcusovi. Ti jsou podle něj zdrojem kulturní revoluce a pokračování studené války, kulturní války. Jejím důsledkem potom jsou pokles porodnosti (vymírání obyvatel Západu), masové přistěhovalectví ze zemí třetího světa, interrupce, antikoncepce a vytváření světové vlády. Statistická čísla uváděná v knize v případě České republiky, jejíž obyvatelstvo je v podstatě produktem této revoluce, patří k nejhorším v západním světě. Nesmírně poutavá kniha, kterou však čtenář může strávit pouze tehdy, zbaví-li se všech svých předsudků k náboženství a víře.
Nákup knihy
Smrt Západu, Pat Buchanan
- Jazyk
- Rok vydání
- 2012
- product-detail.submit-box.info.binding
- (měkká),
- Stav knihy
- Velmi dobrá
- Cena
- 69 Kč
Doručení
Platební metody
Tady nám chybí tvá recenze.
- Titul
- Smrt Západu
- Podtitul
- Jak vymírání obyvatel a invaze přistěhovalců ohrožuje naši zemi a civilizaci
- Jazyk
- česky
- Autoři
- Pat Buchanan
- Vydavatel
- Citadella
- Rok vydání
- 2012
- Vazba
- měkká
- Počet stran
- 366
- ISBN10
- 8097087553
- ISBN13
- 9788097087555
- Série
- Štítky
- Naučná literatura, Společenské vědy, Historické téma, Historie, Politologie & Politika, Filosofická tématika, Filosofie, Politika, Literatura faktu, Společnost, Kultura a společnost, Dějiny USA, Západní Evropa, Migrace, Stárnutí, Západní civilizace, Demografie
- První vydání
- 2002
- Původní název
- The Death of the West. How Dying Populations and Immigrant Invasions Imperil Our Country and Civilization
- Hodnocení
- 3,9 z 5
- Anotace
- Buchanan v knize popisuje zánik Západu. Příčinu vidí ve ztrátě jeho hodnot, především potom ve ztrátě židovské a křesťanské víry. Vinu za to dává idejím čtyř myslitelů, „Čtyřem, kteří stvořili revoluci“, marxistickým teoretikům G. Lukácsovi, Gramscimu, Adornovi a Marcusovi. Ti jsou podle něj zdrojem kulturní revoluce a pokračování studené války, kulturní války. Jejím důsledkem potom jsou pokles porodnosti (vymírání obyvatel Západu), masové přistěhovalectví ze zemí třetího světa, interrupce, antikoncepce a vytváření světové vlády. Statistická čísla uváděná v knize v případě České republiky, jejíž obyvatelstvo je v podstatě produktem této revoluce, patří k nejhorším v západním světě. Nesmírně poutavá kniha, kterou však čtenář může strávit pouze tehdy, zbaví-li se všech svých předsudků k náboženství a víře.





