Děti si vzít nenechám: Dramatický příběh o zoufalství, odhodlání a naději
Autoři
Parametry
Kategorie
Více o knize
Dramatický příběh o zoufalství, odhodlání a naději. Autorka líčí vlastní životní příběh. Prologem je okamžik, kdy v Bagdádu konečně vystopuje dvě ze svých čtyř dětí a za asistence amerických vojáků přinutí manžela vydat jí děti, které předtím unesl... Donya v mládí opustila domov a konvertovala k islámu. Pobývala v Jordánsku, Tunisu a na Kypru po boku různých mužů. Všechny vztahy se ale rozpadly a Donya se vrátila do Londýna, kde založila rodinu s Mahmoudem, číšníkem v orientální restauraci. Stýkala se s arabskou a muslimskou komunitou, a tak znala případy žen, jimž manželé po odluce unesli děti a zabraňovali kontaktu s nimi. S pomocí svých zkušeností a znalosti arabštiny se Donya snažila ženám pomáhat a poměrně úspěšně unášela děti zpět. Tak se i proslavila v médiích, sama však na své aktivity doplatila podobným osudem.
Skladem máme celkem knihy Děti si vzít nenechám: Dramatický příběh o zoufalství, odhodlání a naději (2011).
Nákup knihy
Děti si vzít nenechám: Dramatický příběh o zoufalství, odhodlání a naději, Donya Al-Nahi, Eugene Costello, Marcela Nejedlá
- Jazyk
- Rok vydání
- 2011
- Stav knihy
- Dobrá
- Cena
- 64 Kč
Doručení
Platební metody
2021 2022 2023
Navrhnout úpravu
- Titul
- Děti si vzít nenechám: Dramatický příběh o zoufalství, odhodlání a naději
- Jazyk
- česky
- Autoři
- Donya Al-Nahi, Eugene Costello, Marcela Nejedlá
- Vydavatel
- Ikar
- Rok vydání
- 2011
- Vazba
- pevná
- ISBN10
- 8024915480
- ISBN13
- 9788024915487
- Kategorie
- Životopisy a myšlenky, Světová próza
- Anotace
- Dramatický příběh o zoufalství, odhodlání a naději. Autorka líčí vlastní životní příběh. Prologem je okamžik, kdy v Bagdádu konečně vystopuje dvě ze svých čtyř dětí a za asistence amerických vojáků přinutí manžela vydat jí děti, které předtím unesl... Donya v mládí opustila domov a konvertovala k islámu. Pobývala v Jordánsku, Tunisu a na Kypru po boku různých mužů. Všechny vztahy se ale rozpadly a Donya se vrátila do Londýna, kde založila rodinu s Mahmoudem, číšníkem v orientální restauraci. Stýkala se s arabskou a muslimskou komunitou, a tak znala případy žen, jimž manželé po odluce unesli děti a zabraňovali kontaktu s nimi. S pomocí svých zkušeností a znalosti arabštiny se Donya snažila ženám pomáhat a poměrně úspěšně unášela děti zpět. Tak se i proslavila v médiích, sama však na své aktivity doplatila podobným osudem.