Slovo a obraz: Karel Čapek a žánr cestopisu
Autoři
Parametry
Kategorie
Více o knize
Monografie Slovo a obraz: Karel Čapek a žánr cestopisu se zabývá Čapkovými cestopisy z hlediska žánrového experimentu. Autorka tím má na mysli především Čapkovo přehodnocení tradiční narativní struktury cestopisu jako komunikace mezi vypravěčem-cestovatelem a čtenářem, dále pak akcentaci vizuálního znaku v žánru cestopisu. Analýza směřuje rovněž k významu tématu cesty v Čapkově fikci a k intertextuálním vztahům mezi Čapkovými cestopisy a fikcí. Monografie poukazuje na to, jak se stalo téma cestování v literatuře a umění experimentem zaměřeným na zkoumání žánrových a uměleckých hranic cestopisné literatury. Čapek nebyl avantgardním spisovatelem, ale do svých cestopisů podle Mirny Šolić začlenil prvky meziválečné avantgardní poetiky: Hrál si s flexibilitou cestopisného žánru a svými narativními postupy překračoval tradiční konvence literárních žánrů a umění.
Skladem máme celkem knihy Slovo a obraz: Karel Čapek a žánr cestopisu (2015).
Nákup knihy
Slovo a obraz: Karel Čapek a žánr cestopisu, Mirna Šolić, Monika Pitnerová, Blanka Hemelíková, Univerzita Palackého Filozofická fakulta
- Jazyk
- Rok vydání
- 2015
- Stav knihy
- Jako nová
- Cena
- 15 Kč
Doručení
Platební metody
2021 2022 2023
Navrhnout úpravu
- Titul
- Slovo a obraz: Karel Čapek a žánr cestopisu
- Jazyk
- česky
- Autoři
- Mirna Šolić, Monika Pitnerová, Blanka Hemelíková, Univerzita Palackého Filozofická fakulta
- Vydavatel
- Vydavatelství Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci
- Rok vydání
- 2015
- Vazba
- měkká
- ISBN10
- 8087895266
- ISBN13
- 9788087895269
- Kategorie
- Výtvarné umění, O literatuře
- Anotace
- Monografie Slovo a obraz: Karel Čapek a žánr cestopisu se zabývá Čapkovými cestopisy z hlediska žánrového experimentu. Autorka tím má na mysli především Čapkovo přehodnocení tradiční narativní struktury cestopisu jako komunikace mezi vypravěčem-cestovatelem a čtenářem, dále pak akcentaci vizuálního znaku v žánru cestopisu. Analýza směřuje rovněž k významu tématu cesty v Čapkově fikci a k intertextuálním vztahům mezi Čapkovými cestopisy a fikcí. Monografie poukazuje na to, jak se stalo téma cestování v literatuře a umění experimentem zaměřeným na zkoumání žánrových a uměleckých hranic cestopisné literatury. Čapek nebyl avantgardním spisovatelem, ale do svých cestopisů podle Mirny Šolić začlenil prvky meziválečné avantgardní poetiky: Hrál si s flexibilitou cestopisného žánru a svými narativními postupy překračoval tradiční konvence literárních žánrů a umění.