Více o knize
Nad klidným nehlubokým zálivem teplého silurského moře opět vyšlo slunce a jeho paprsky prozařovaly vodu. Trilobit poraněný klepety různorepa je již nespatřil, ale jeho tělo se nám dochovalo přes propast času a spolu s ním i zbytky ostatních živočichů a rostlin, které před těmi 570 až 245 milióny lety oživovaly prvohorní moře. Ve starých usazeninách ze dna těchto moří dnes nacházíme skutečný zkamenělý svět. A do tohoto světa nás zavede dr. Rudolf Prokop, CSc., náš přední paleontolog, vedoucí vědecký pracovník Národního muzea v Praze, aby nám představil paleontologii a hlavně zkamenělý život v prvohorních sedimentech světově proslulého Barrandienu. Seznámí nás s historií paleontologických výzkumů tohoto území, jejíž neodmyslitelnou součástí je i život a dílo geniálního badatele Joachima Barranda, a s nejdůležitějšími skupinami živočichů a jejich zástupci, charakteristickými pro prvohorní souvrství nejen Barrandienu, ale i celých Čech a Moravy. Systematický přehled těchto živočichů je doplněn poznámkami a radami pro paleontology amatéry a jednoduchým klíčem k základnímu určení příznivě zachovaných zkamenělin.
Nákup knihy
Zkamenělý svět, Rudolf Prokop, Ivo Chlupáč, Václav Petr
- Jazyk
- Rok vydání
- 1989
- product-detail.submit-box.info.binding
- (pevná),
- Stav knihy
- Poškozená
- Cena
- 412 Kč
Doručení
Platební metody
Tady nám chybí tvá recenze.
- Titul
- Zkamenělý svět
- Jazyk
- česky
- Autoři
- Rudolf Prokop, Ivo Chlupáč, Václav Petr
- Vydavatel
- Práce
- Rok vydání
- 1989
- Vazba
- pevná
- ISBN10
- 8020808884
- ISBN13
- 9788020808882
- Série
- Štítky
- Naučná literatura, Historické téma, Historie, Hobby, Starožitnosti & Sběratelství, Sběratelství, Paleontologie, Fosilie, zkameněliny, Obratlovci, Měkkýši, Prvohory, Trilobiti, Barrandien
- Hodnocení
- 4,15 z 5
- Anotace
- Nad klidným nehlubokým zálivem teplého silurského moře opět vyšlo slunce a jeho paprsky prozařovaly vodu. Trilobit poraněný klepety různorepa je již nespatřil, ale jeho tělo se nám dochovalo přes propast času a spolu s ním i zbytky ostatních živočichů a rostlin, které před těmi 570 až 245 milióny lety oživovaly prvohorní moře. Ve starých usazeninách ze dna těchto moří dnes nacházíme skutečný zkamenělý svět. A do tohoto světa nás zavede dr. Rudolf Prokop, CSc., náš přední paleontolog, vedoucí vědecký pracovník Národního muzea v Praze, aby nám představil paleontologii a hlavně zkamenělý život v prvohorních sedimentech světově proslulého Barrandienu. Seznámí nás s historií paleontologických výzkumů tohoto území, jejíž neodmyslitelnou součástí je i život a dílo geniálního badatele Joachima Barranda, a s nejdůležitějšími skupinami živočichů a jejich zástupci, charakteristickými pro prvohorní souvrství nejen Barrandienu, ale i celých Čech a Moravy. Systematický přehled těchto živočichů je doplněn poznámkami a radami pro paleontology amatéry a jednoduchým klíčem k základnímu určení příznivě zachovaných zkamenělin.




