Kupuješ přesně tu knihu, která je na fotce
Parametry
- 237 stránek
- 9 hodin čtení
Více o knize
Od informelu k figuře. Kniha Od informelu k figuře s podtitulem ze sbírky Galerie Dolmen byla vydána u příležitosti stejnojmenné výstavy v Galerii Slováckého muzea v Uherském Hradišti. Na 240 stranách prezentuje sbírku Galerie Dolmen, která vznikala více než 20 let, a jejíž težiště tkví především v uceléné kolekci umění 60tých let s přesahy do let 50tých a 70tých. Ve sbírce je také zahrnuta celá řada uměleckých děl i z dekád pozdějších. Jak už název napovídá, ve sbírce vedle sebe funguje několik uměleckých směrů informel, nová citlivost, geometrická abstrakce, nová figurace.
Nákup knihy
Od informelu k figuře. Sbírka Galerie Dolmen, Marie Klimešová, Jan Karásek
- Jazyk
- Rok vydání
- 2013
- product-detail.submit-box.info.binding
- (pevná),
- Stav knihy
- Dobrá
- Cena
- 419 Kč
Doručení
Platební metody
Tady nám chybí tvá recenze.
- Jazyk
- česky
- Autoři
- Marie Klimešová, Jan Karásek
- Vydavatel
- Galerie Dolmen
- Rok vydání
- 2013
- Vazba
- pevná
- Počet stran
- 237
- ISBN10
- 8087303180
- ISBN13
- 9788087303184
- Série
- Štítky
- Naučná literatura, Umění & Kultura, Výtvarné umění, Umění, Malířství & Sochařství, Katalogy výstav, Sochařství, Moderní umění, Brno, České umění, 20.-21. století, Umělecké sbírky
- Hodnocení
- 5 z 5
- Anotace
- Od informelu k figuře. Kniha Od informelu k figuře s podtitulem ze sbírky Galerie Dolmen byla vydána u příležitosti stejnojmenné výstavy v Galerii Slováckého muzea v Uherském Hradišti. Na 240 stranách prezentuje sbírku Galerie Dolmen, která vznikala více než 20 let, a jejíž težiště tkví především v uceléné kolekci umění 60tých let s přesahy do let 50tých a 70tých. Ve sbírce je také zahrnuta celá řada uměleckých děl i z dekád pozdějších. Jak už název napovídá, ve sbírce vedle sebe funguje několik uměleckých směrů informel, nová citlivost, geometrická abstrakce, nová figurace.


